Killzone 2

V rámci dohrávání PS3 her, které se mi doma válí už nějakou delší dobu, jsem se vrhnul na tohle pokračování hitu z PS2. Pravda, až po roce, kdy se mi hra halila do prachu, ale mohla za to taky moje neschopnost hrát FPS hry na joypadu. Po zkušenostech z Modern Warfare 2 jsem se na to ale vrhnul.
Přiznám se, že jsem příběh nějak nevnímal. Nezajímal mě. Vzhledem k tomu, že jsem ke hře přistupoval jako k normální doomovce, kde musíte zastřelit co nejvíce nepřátel, bosse a šup do dalšího kola, bral jsem příběhové animace jenom jako nutné zlo. Nicméně nějaký tam samozřejmě je. Nepřátelská rasa Helghastu v prvním díle chtěla ovládnout naší planetu. V druhém díle se vydáváte na jejich planetu. A tam chodíte a zabíjíte a zabíjíte.
Když to takhle popíšu, vypadá hra nezáživně a pomalu tuctově. A taky je. Postupujete městem, které je rozděleno tuším na 10 částí, které jsou celkem velké, a každou chvíli se zapletete do nějaké přestřelky. Občas vám někdo pomůže, většinou ale jdete sami. O náboje není nouze, většinou pouze u raketometů, ale i to se dá překousnout. Hlavně v případě souboje s ATACem.
Prostředí vypadá dobře. A i když jsem po té spoustě sci-fi FPSek poněkud otupělý a příjdou mi celkem podobné, občas mě dokázala hra nadchnout. Proto jsem taky u ní vydržel a proto se taky ponořím i do třetího dílu. Na druhou stranu se mi nelíbily věčně se opakující pochmurné konstrukce a scenérie. Chtělo to nějakou změnu. Stejně tak nepřátelé. Jsou celkem inteligentní i na nižší obtížnost, ale zanedlouho omrzí, je tu pouze pár druhů, které se od sebe dělí tak maximálně tělesnýma proporcema a zbraní. Stejně si na nich zapamatujete hlevně ty rudé oči.
Kdesi jsem viděl nebo slyšel srovnávat Killzone 2 s Gears of War 1. Osobně jsem se bavil víc právě u Gearsů. Proto si tedy myslím, že veškeré ódy a chvalozpěvy na Killzone jsou trochu přehnané. Svým způsobem mi to připomíná Halo. Hra mi na PC přišla naprosto nezáživná a ke konci ukrutně nudná, že jsem ji ani nedohrál, ale dokážu si představit, že to v době vydání na Xboxu (o rok nebo dva dříve) mohla být pecka. Stejně tak tady. Hrát tuhle hru v době vydání, asi bych ji hodnotil jinak.
Shrnutí: Celkem nezáživná hra v celkem stereotypním prostředí, která v sobě stejně ukrývá nějaké kouzlo, které vás to nutí dohrát.
Hodnocení: 7/10

2 comments

Zveřejnit odpověď