Star Wars: Force Unleashed 1

Kdysi jsem se tu rozplýval nad PSP verzí této hry a jak postupoval čas, pořídil jsem si ji i na PS3 (a na PC Ultimate Sith Edition). Sice mi trvalo nějakou dobu, než jsem hru dohrál, protože hrát to samé potřetí, začíná to být celkem nezáživné, ale nakonec jsem hře obětoval dva večery a pokořil ji na nejlehčí obtížnost. A než mě za to budete zatracovat, musím na svou obhajobu říct, že se chystám dohrát i ostatní obtížnosti (a to je u mě vzácnost, snad kromě Uncharted a Modern Warfare 2). Taky je to kvůli trofejím.
Jelikož jsem se tu minule celkem rozepisoval, řeknu akorát hlavní rozdíly, kterými se verze liší. Předně je to grafika, která je samozřejmě na PS3 úžasná. Efekty úžasné, hlavně při použití Síly u skleněných oken, nebo vlastně, při každém použití Síly. Příběh je stejný jako na PSP – Jste Vaderův padawan, který v tajnosti likviduje za mistra ostatní Jedie. Poté, co poznáte, jaký Vader ve skutečnosti je, dáte se na stranu Rebelů a princezny Leii. A samozřejmě vás čeká velkolepé finále, které nebudu prozrazovat.
Než jsem si koupil hru na PS3, hrál jsem na počítači Ultimate Sith Edition, kde jsem se navnadil existujícím multiplayerem a bonusovými misemi. Kvůli její v té době ještě vysoké ceně, jsem si pořídil normální základní verzi s tím, že oželím bonusové mise (které mi teď chybí). Bohužel mě nepříjemně překvapilo to, že ve hře kompletně chybí multiplayer. Offline i Online. A to hodně zamrzí. Představa soubojů s kamarádem na jednom PS3 mě totiž hodně lákala. Snad je tohle lépe vyřešeno v FU2 (vtipná zkratka).
Když ale člověk pomine tyto nedostatky, může se plně ponořit do hraní skvělé hry, která vám sice zabere tak 6-7 hodin herního času, ale podíváte se v ní na známá i neznámá místa v galaxii far, far away… A samozřejmě potkáte několik známých osobností. A dokonce i ovládáni mi na gamepadu sedlo lépe než na klávesnici a myši.
Shrnutí: Pro fanouška Star Wars bez debaty nutnost. Už jen kvůli té chvilce na začátku hry, kdy hrajete za Lorda Vadera na Kashyyku.
Hodnocení: 7/10

Zveřejnit odpověď