Grand Slam Tennis 2

Nemám ponětí o prvním dílu. Možná bych ho někde dohledal, ale poté, co jsem u tohoto dílu strávil celou hodinu hraní, jsem stejně jako u The Bureau rozhodnutý, že toto není hra pro mě. Tudy cesta nevede. Přitom nejsem ani zaujatý. Třetí díl Virtua Tennisu byl jednou z prvních her, které jsem si na PS3 pořídil a nebýt toho, že tam nebyly integrované trofeje, hrál bych to stále. Místo toho jsem přešel na 2009, kde jsem strávil spoustu hodin nejen sám, ale i v doublech při různých přátelských popíjecích akcích. Pak přišel Virua Tennis 4, který toho sice proti 2009 přinesl hodně nového, ale v multiplayeru se změnil systém pohybů a hra už nebyla tak svižná jako předchůdci. Dokonce i Top Spin mě bavil. Proč o tom ale mluvím? Protože tím chci říci, že se v tenisových hrách pohybuju už delší dobu a na různých platformách. Takže když řeknu, že tuhle hru už víckrát hrát nebudu, tak je tam asi něco špatně.

Začnu popořadě. Nedělám předsudky podle toho, kdo hru vydává. To, že je hra od EA, nemusí znamenat, že to bude rovnou katastrofa, přeci jenom se jedná pouze o druhý díl. A doufám, že tím to taky skončí. Po spuštění samozřejmě chybí nějaké intro (skvělé byly právě u série VT), rovnou jsme v menu, rovnou se připojujeme k serverum EA, které zatím z neznámých důvodů fungují a rovnou se vrhám na exhibici. Vybírám Federera, čekám, spouští se zápas a já žasnu. Ta grafika je strašná. Je zhruba na úrovni Virtua Tennisu 3, možná horší. No nic, říkám si, jenom grafika skvělou hru nedělá. Během loadingu jsem se snažil pochopit ovládání, které je buď na Move, nebo přes Dualshock. Jelikož Move nemám, musím se spokojit s hodně divnou kombinací páček. Prostě ovládání tu je zbytečně složité. A jelikož jsem dal hned tenisovou hvězdu, měla by hra být svižná a rychlá. Není. Je pomalá, těžkopádná, pohyby jsou zvláštní, občas postavy poskočí k míčku, celá hra je prostě špatná. Tenis je o rychlosti, o akci a o rychlém strategickém myšlení. Tohle se hraje jako plážový líný tenis.

Ano, jsou tu sice maličkosti jako kariérní postup v režimu Kariéra, je tu znát zlepšování postavy, jsou tu i vychytávky typu odpálení míčku ve správném čase, ale to všechno nedokáže kompenzovat to, že tahle hra je nudná a nepřináší nic nového. Tedy, pokud hrajete sérii Virtua Tennis, tak je tohle šlápnutím vedle. Pokud vás nebaví arkádovost VT, tak tohle je lepší volba. Navíc si pak můžete ověřit své schopnosti s těma několika hráčema, co to hrají online, ale jedno je jisté. Pro mě výprava do EA verze tenisu končí.

Hodnocení: 4/10

 

 

2 comments

  1. Když tenis, tak maximálně na Wii, kde mě to jakžtakž bavilo, ale nebylo to ani zlý u GTA V, to je pravda a pak tu byla ještě taková blbost na PC něco s critters.

    Recenze moc fajná, recenzuj hry častěji :). To o serverech mě donutilo se šibalsky pousmát. A takhle krátce a výstižně psát, bych se taky přál jednou naučit… ale tak to by už asi nebyla pak moje “značka”.

  2. Tenis v GTA 5 byl povedenější a zábavnější, než tohle. O serverech EA jsem se musel zmínit, přeci jenom mají ve zvyku je vypínat s nástupem dalšího ročníku, popřípadě zhruba po roce existence. Tenis na Wii byl super, na PC mi to něco říká, ale už si moc nepamatuju… A recenze her jednou za čas píšu, akorát nemám čas na dohrávání her, no 🙂

Zveřejnit odpověď