Catherine

Když jsem se poprvé dozvěděl o blížícím se vydání hry Catherine, docela mě to zaujalo. PR slibovalo logickou hru s erotickým příběhem v anime stylu, navíc na PS3. Po nějaké době hra vyšla, sklízela vcelku pozitivní ohlasy a já jsem se pomalu začínal rozhlížet, kde bych si ji mohl sehnat. Naštěstí jsem nemusel dlouho hledat, protože v rámci PS Plus jsem ji dostal od Sony zadarmo.

Příběh hry je takový nijaký. Mladík chodí s dívkou jménem Katherine, nicméně vede staromládenecký životní styl. Pak se objeví dívka jménem Catherine, která ho svede. A do toho všeho začíná mít živé noční můry a v realitě umírá spousta chlapů ve spánku. Má to nějakou souvislost? ANO! Hlavní hra se totiž odehrává ve spánku, kdy je hlavní hrdina Vincent v podobě berana pronásledován příšerou a musí se pokaždé dostat na vrcholek pyramidy. Pokud tak učiní několikrát, zjeví se mu příšera, které musí utéct tím, že po té pyramidě šplhá vzhůru, zatímco řady pod ním postupně mizí. Po spánkovém světě se pohybují ještě další berani, což jsou ve skutečnosti chlapi jako je hlavní hrdina.

Co se týče zpracování hry, jedná se o logickou hru, kde anime scény slouží pouze jako doplněk informací. Nicméně hra by byla úspěšná i bez nich, logické části jsou natolik chytlavé, že dokážou hráče upoutat na klasické “ještě jedno kolo”. Naštěstí má hra herní dobu zhruba kolem 10-12 hodin, takže nestihne omrzet a dá se dohrát. Pokud bych měl shrnout moje poznatky ze hry, tak musím uznat, že se jedná o povedenou logickou hru, která mi připomněla klasické hry typu Pushover. Zpracování je příjemné, anime sekvence jsou taky fajn. Jediným problémem je délka hry. Na jednu stranu Catherine dohrajete, aníž by vás přestala bavit, na druhou stranu je to na logickou hru strašné krátká herní doba. Člověk si prostě nevybere. Já jsem ale s výsledkem hry spokojen, pouze mi tam chyběla ta erotika…

Hodnocení: 7/10

 

3 2 1

 

2 comments

  1. Na tuhle hru se těším už dlouho a docela mě to zklamalo to tvé hodnocení… zahraju stejně, ale čekal jsem od toho něco dost “kinky” a hlavně tý erotiky, logická hra… hmm, no uvidíme. No raději bych si zahrál Lollipop Chainsaw… Jo a deset hodin je podle mě už dost silná hrací doba, ten herní svět nás tak zblbnul, že už i 2 hodiny je moc.

    1. Ale jo, souhlasím s tím, že 10 hodin u hry je až až, ale v případě logických her se teprve hráč seznámil s herníma principama. Catherine se ale od začátku tvářila jako erotická hra s logickými prvky. Takže přesně opak toho, co ve skutečnosti je. Nicméně opravdu mě to bavilo a dohrál jsem to. I když jsem od toho taky čekal víc Hentaie nebo kinky. Nicméně stejně doporučuju. Na druhou stranu, pokud bych si to kupoval za plnou cenu a nedostal to v rámci PS Plus, tak bych byl hodně naštvanej…

Zveřejnit odpověď