Pokémon 7 – Sun

Ještě předtím, než se podíváme na Switch a jeho hry Sword/Shield a remake hry Diamond/Pearl, tak se podíváme na poslední hru z Nintenda 3DS. Tedy, ona ještě pak vyšla Ultra Sun/Moon, ale to je vesměs nadstavba, do které se mi osobně už nechce.

Jste mladý kluk nebo holka z Kanta (první díl), který se přestěhoval/a do nového regionu Alola (inspirace na Havaji). Tam dostanete svého prvního Pokémona, se kterým se vydáte do světa na zkušenou s cílem stát se nejlepším trenérem Pokémonů všech dob. Abyste toho dosáhli, musíte plnit úkoly u místních šampionů, které jsou tentokráte zajímavější a rozmanitější, než jen obyčejný souboj na stadionu. Cestou budete porážet zlý Team Skull a navíc se postavíte společnosti, která do Aloly přivede Ultra Beasts, Pokémony z jiné dimenze. Člověk si pomalu říká, že po několikátém článku o Pokémonech, nemá smysl psát o příběhu, který má pořád stejné systémy. Na jednu stranu je to dobře, protože tohle lidi chtějí, ale někdy by to taky chtělo už změnu. Třeba taková hra Pokémon XD byla super. Škoda jen, že zatím nebyla převedená z N64 na Switch. Třeba se někdy dočkáme.

Nicméně, sedmá hra z nekonečné série o Pokémonech tedy opět přináší nový region, nové postavy, nový příběh, nové Pokémony (popřípadě staré Pokémony s novou Alolan formou) a starou hratelnost z předchozího dílu. Zatímco šestý díl ještě přinesl revoluci v herní sérii, alespoň co se vizuálního stylu týče, tento díl jen zdokonaluje a zjednodušuje herní principy. Nechápejte mě špatně, já si na ně nestěžuji, ale když od začátku expíte všechny Pokémony najednou, je tím pádem rychlejší průchod hrou a obtížnost pak podstatně klesá. K tomu nechybí nápovědy, kam se vydat a dojde vám, že tohle už je opravdu hra pro casual hráče. Vy si pak jenom nostalgicky vzpomenete na první dva díly série, kdy herní doba do konce hry bez problémů překračovala 100 hodin, zatímco teď jsem zhruba na polovině. Jasně, po dokončení hlavní příběhové linky se sice otevře vedlejší, kdy naháníte po regionu Ultra nestvůry, nebo si budete chtít doplnit Pokédex, nicméně ten hlavní průchod hrou už je kratší, než býval kdysi.

Ono to vypadá, že si jenom stěžuji, ale není to tak. Sérii mám rád a hraju ji od prvního dílu. Na každý další díl se těším a snažím se ho dohrát. Pouze se mi nelíbí to, že tvůrci postupně dělají hru jednodušší a přístupnější i pro nejmladší hráče, což původně nebylo. V dobách Game Boye šlo o náročné RPG hry, které teď postupně přichází o části těch RPG prvků. Je to dobře nebo to je na škodu? To ať si rozhodne každý sám.

Závěrem chci říci, že i přes veškeré své neduhy jsem se u hry bavil. Sice mě vodila za ručičku, jako malého kluka, ale stylizace a celkově ten havajský feeling mi prostě vyhovoval a líbil se mi. Dokonce tak, že jsem po dohrání hry prošel velkou část mapy znovu, abych si doplnil Pokédex. A osobně můžu říct, že se pro mě jedná o jednu z nejlepších her této série.

Hodnocení: 9/10

Zveřejnit odpověď