Killzone 3

Poslední hry na PS3 než přejdu na novou generaci musím zpečetit tím, že se zaměřím na hry, které mi do té doby unikaly. Vždyť se díky Preowned kolekcím dají sehnat za příjemnou cenu. Díky tomu jsem si pořídil i pokračování série Killzone. Sice jsem k němu byl hodně skeptický, protože hraní druhého dílu jsem bral jako povinnost a hra samotná mě moc nenadchla. Proto jsem i tady ke hře přistupoval opatrně.

A řekl bych, že to z mého pohledu dopadlo dobře. Celý příběh se odehrává na planetě Hellghastů, kde se oddělíte od své jednotky, abyste se s nimi znovu setkali a při té příležitosti navíc i zachránili Zemi. Klišé, ale je vynahrazeno rozmanitým prostředím (bojiště, příroda, laboratoře, smetiště, ledovce…), které má něco do sebe, obsahuje zajímavé nápady a celkový spád hry je tím pádem svižnější a hraní zábavnější. Skoro bych řekl, že je překopaný celý systém předchozí hry, která byla celkově ponurá, tmavá a na můj vkus nezajímavá.

Grafika je super, ozvučení taky a celkově bych nenašel moc chyb. Jsou tam nějaká hluchá místa, kdy se toho moc neděje, nebo již zmiňovaný příběh, ale naštěstí to není nic strašného. Není to úplně nejlepší FPS hra na PS3, to ne, ale je jedna z nejlepších v tomto žánru. Takže pokud jste ji ještě nehráli, běžte to napravit, vyplatí se to.

 

Hodnocení: 9/10

 

1 2 3 4

 

Zveřejnit odpověď