Call of Juarez: Gunslinger

Nebýt PS Plus, určitě bych se k takovým hrám ani nedostal. Na druhou stranu by to možná bylo dobře, protože ono popravdě není o co stát. Sice jsem toho od této hry moc nečekal, ale dostal jsem toho ještě méně, než v případě jiné série s názvem Call of. Předně bych chtěl upozornit, že jsem nehrál předchozí díly této série, takže je toto můj první vstup do novodobých westernových stříleček. Dříve jsem hrál akorát legendární Outlaws od LucasArts, ale to už je nějaký ten pátek nazpátek. Od té doby se hry podstatně změnily, takže jsem byl zvědav, jestli se změnil i přístup k tématu.

Co má společného western, bullet-time a akční cut scény jako od filmů Michaela Baye? Ano, to vše zde můžete najít. Western dobrý, bullet-time je tak ohrávaný a stalo se z něj takové klišé, že je pomalu v každé druhé hře a filmy Michaela Baye jsou taky super. Pokud se to dá vše dohromady, tak z toho ale nemůže vzniknout něco, co by bylo super. A taky nevzniklo. Tahle hra je špatná. Nechápu, proč se tvůrci snažili naházet všechny nápady, které někde viděli, do jedné hry a ještě k tomu do žánru, do kterého se to naprosto nehodí. Zezačátku vám to tak sice nepřijde, ale až dohrajete první část rádoby příběhu, příjde na vás boss a vy se pak máte vydat do dalšího levelu, kde si to samé zopakujete s většíma a efektivnějšíma výbuchama atd, tak už opravdu nebudete chtít pokračovat. A to radši nemluvím o herní době, která má něco kolem 5-6 hodin čistého času.

Abych ale na hru jenom neházel špínu, musím říct, že po designové stránce se mi hra líbila, atmosféru divokého západu navozovala, grafika byla na velice dobré úrovni (připomíná lehce Borderlands) a po zvukové stránce taky nemám problém. Dokonce jsou tu i nějaké ty prvky zlepšování postav díky různým skillům atd. Bohužel to je jen venkovní část hry. Ta vnitřní, jak už jsem říkal, je špatná. Pokud se ale chcete na chvíli odreagovat a tuto hru jste stejně jako já dostali v rámci PS Plus, tak si Call of Juarez zahrajte, není to úplně špatná hra, pouze přeplácaná vším, co můžete vidět pomalu v jakékoliv jiné hře a díky tomu nezáživná a nudná.

Hodnocení: 5/10

 

3 2 1

 

 

Zveřejnit odpověď