Halo 2: Anniversary (Master Chief Collection)

Na to, jaký jsem byl hater k této sérii, se teď velmi kaju a napravuji to, co se dá. Například tím, že zpětně dohrávám tyto hry a píšu o jejich nehynoucí slávě. No, možná trochu přeháním, ale nejsem daleko od pravdy. Takže na co se vlastně můžeme těšit v tomto druhém díle?

Popořadě. Halo 2 vyšlo v roce 2004 jako pokračování Halo: Combat Evolved z roku 2001. Přineslo nový engine, nové vlastnosti online hraní a příběhově pokračuje s konfliktem lidí (UNSC), Covenantů a nově Floodů. Hlavním hrdinou je opět Master Chief a jeho AI Cortana, který se ale střídá s mimozemšťanem Arbiterem. Každý má trochu jiné ovládání a samozřejmě jinou příbehovou linku, která se na konci protíná. Vy tak navštívíte několik různých světů a budete se snažit zabránit aktivaci Halo prstenců, které by zničily obyvatele galaxie a vypustily parazitickou rasu Flood. Na papíře to zní divně, ve hře to budete chápat.

Co se týče zpracování, hra je remasterem, stejně jako předchozí díl. Nový engine z roku 2014, který přináší aktuální technologie (hra byla vydána v kolekci Master Chief Edition primárně pro Xbox One), vypadá velice dobře a pokud máte nostalgickou náladu, můžete si přepnout vzhled na původní verzi. Ale proč by to někdo dělal, že? Každopádně po technické stránce se hře nedá nic vytknout. Vypadá dobře, hraje se dobře. A hudba je úžasná. Multiplayer jsem nezkoušel, pouze na chvíli v prvním díle a nijak zvlášť mě nenadchnul, takže tady taky pohrdnu.

Halo 2 ve své době vyšla i na počítačích, ale jelikož chtěl Microsoft podpořit své nové Windows Vista, byla tato hra Vista only. To bylo v době, kdy kvalita Windows XP byla na vrcholku a nikdo nechtěl na Visty přecházet, takže to skoro nikdo na PC nehrál. Proto i pro mě byla tato Anniversary verze premiérou. A musím říct, že stále si stojím za tím, co jsem řekl už na začátku. Halo jsem kdysi odsuzoval, za to se ale omlouvám a uznávám, že alespoň po kampaňové stránce se jedná o skvělý zážitek, který se dá kvalitou přirovnávat k Half-Life 2. Zábavná lineární příběhová hra, která nemá těžké logické puzzly a nehází vám klacky pod nohy.

Závěrem chci říct to, že samotná hra je skvělá a stála by za koupení a hraní i v této době. Tady se ale bavíme o jedné ze šesti her v této kolekci, která se v akci prodává za nějakých 650 Korun na Steamu (a na Windows Store, ale tam nekoukám). A to už samo o sobě je naprosto skvělé. Rozhodně se těším na další díly, už teď mám odehráno 45 hodin a to jsem teprve dohrál dvě hry…

Hodnocení: 9/10

Zveřejnit odpověď