Batman

Koukám, že je tu poslední dobou nějak přebatmanováno. Když to není nějaký komiks, tak je to hra. A teď tu máme něco, co spojuje oba světy. Ten komiksový s tím herním. Máme tu novou hru od mistrů novodobých adventurek, Telltale Games, ve kterém se zhostíte role Temného rytíře Batmana.

Příběh hry ale není příběhem Batmana, více se tu zaměřuje na Bruce Wayna a jeho vztah ke Gothamu a jeho lidem. Máme tu dávného přítele Osvalda Cobblepota, který se vrátil do města, aby převzal Wayne Enterprises, máme tu kandidáta na starostu a přítele Harvyho Denta a nechybí ani Selina Kylová, která do Bruce zasekne svůj drápek. Prostě tu máme příběh z doby, kdy Batman teprve začíná a hlavně si získává respekt a věhlas. Což není zase tak špatný nápad. A hlavně je to výprávěno poutavým a napínavým stylem, že zjišťujete, že máte hru dohranou, ani nevíte jak.

Hry od Telltalu hraju často a hraju je rád. Proto dokážu vnímat pokroky od posledních výtvorů. Třeba v případě Batmana můžu srovnávat s Tales from the Borderlands. Designově jsou na tom hry podobně, přeci jenom se jedná stále o ten samý engine, ale na druhou stranu je tu větší zaměření na logické a detektivní “minihry” jako je spojování důkazů. Mohl bych sice namítat, že se jedná o umělé navýšení herní doby, ale ono to k Batmanovi tak nějak patří.

Pokud bych měl nějaký pomyslný žebříček her od této společnosti, dal bych tuto hru těsně pod Borderlands, které beru jako to nejlepší. Je pravda, že každá hra má své kouzlo, ale postupem času se autoři zlepšují a ve hrách tak ubývají hluchá místa a technické nedostatky, které hlavně vyplývaly z nepovedené konverze mezi generacemi konzolí.

Pokud jste fanoušci Batmana, nebo novodobých adventurních her, mohu jen doporučit. Na druhou stranu tu stále máme “jenom” povedený rozvětvený příběh, ve kterém musíte v určitém okamžiku zmáčknout správné tlačítko.

Hodnocení: 9/10

 

Zveřejnit odpověď